|  Ana Sayfa   |   İLETİŞİM    İK  | 
KURSLARIMIZ
   
Genel Bilgiler:

 

Kursumuz, toplam 70 saat - 2,5 aydır. Kurs süresi boyunca, ders saatleri dışında, boş sınıflar etüd amaçlı kullanılabilir. Kursiyerlerimize, Temel Düzey Ders Notları ve çizimsel örnekler basılı materyal olarak sağlanır.Öğrencilere, branşlarına göre sık kullanacakları konular ve karşılaşmaları muhtemel sorunlarla ilgili yönlendirme yapılır.

AutoCAD eğitim programına katılanlar, temel bilgisayar kullanıcısı kabul edilir.

     

Eğitim önşartı olarak yabancı dil aranmamaktadır. Eğitim programında tüm komutların Türkçe karşılıkları belirtilmekte, dersler ve kaynaklar Türkçe sağlanmaktadır. Bununla birlikte, İngilizce bilmenin programla olan iletişimi ve öğrenim süresini hızlandırdığı bilinen bir gerçektir.

Programın çalışma alanı teknik çizim ve bilgisayar destekli tasarım olduğu için, katılımcıların, genel teknik çizim ve/veya kendi branşlarında proje gösterimlerinde temel bilgiye sahibi oldukları kabul edilir. Kurs süresince sadece AutoCAD programı anlatılmaktadır, özel bir branşın proje gösterimleri vb. mesleki eğitimler kapsamındadır.

 

Kimler Katılabilir:

Bilgisayarla teknik çizim, bilgisayar destekli tasarım konularına ilgili veya branşı gereği bu gereksinimi duyan herkes katılabilir.

AutoCAD program kapsamı:

Arabirim: Program arabirimi, dosya formatları, menu içerikleri, AutoCAD'e komut giriş metodları, programı kişiselleştirme yöntemleri kapsam dahilindedir.

2D çizim: Program içerisinde sunulan 2D çizim araçları örneklerle tanıtılarak, komut alt rutinleri anlatılır. Yine bu kapsamda, varolan çizgileri modifiye etmek, katmanları kullanmak, belli çizim komutları için önceden tanımlı şablonlar oluşturmak, önceden hazırlanmış çizimleri proje içinde kullanmak öğretilir.

İzometrik çizim: 2D izometrik çizim teknikleri.

UCS: Kullanıcı tanımlı koordinat sistemleri oluşturma ve bu sistemlerle çalışma.

3D modelleme: 3D modellemenin genel mantığının anlatılması ardından bu konu üç alt başlık içerisinde anlatılır.

Yüzey modelleme: 3D iskelet üzerine yüzeyler örerek çalışan bir modelleme tekniğidir.

Katı modelleme: Katı cisimler ve kümeler mantığı ile üretim yapan bir modelleme tekniğidir.

İleri düzey katı modelleme araçları: AutoCAD içerisinde sunulan, katı modeller üzerinde ileri düzey kontroller sunan araçlardır.

Görselleştirme: 3D modellere kaplama ve ışıklandırma yaparak çizim dosyalarından, görsel (sunuma yönelik) resim dosyaları oluşturmak, sahne üretmek ve görselleştirme ayarları anlatılır.

       

Lisanslı Eğitim Merkezi


EĞİTİM DESTEĞİ

Haberler

Autocad 2017 Kullanıma Sunuldu.

3DSMAX 2017 Çıktı.

Revit 2017 Yeni Özellikleriyle Kullanıma Sunuldu.

Adobe Creative Cloud ve Özellikleri

Linkler

İç Mimarlık Kursu
Desen Kursu
Ankara Resim Kursu

Sosyal Medya

Facebook

İnstagram

Twitter

Google+

 
Ana Sayfa |   Hakkımızda   |   Referanslar   |   Kurumsal   |   Eğitmen Çalışmaları   |   Öğrenci Çalışmaları   |   İnsan Kynk.   |   Download   |   İletişim