Autocad Kursu

Programın çalışma alanı teknik çizim ve bilgisayar destekli tasarım olduğu için, katılımcıların, genel teknik çizim ve/veya kendi branşlarında proje gösterimlerinde temel bilgiye sahibi oldukları kabul edilir. Kurs süresince sadece AutoCAD programı anlatılmaktadır, özel bir branşın proje gösterimleri vb. mesleki eğitimler kapsamındadır.

Kursumuz, toplam 70 saat – 2,5 aydır. Kurs süresi boyunca, ders saatleri dışında, boş sınıflar etüd amaçlı kullanılabilir. Kursiyerlerimize, Temel Düzey Ders Notları ve çizimsel örnekler basılı materyal olarak sağlanır.Öğrencilere, branşlarına göre sık kullanacakları konular ve karşılaşmaları muhtemel sorunlarla ilgili yönlendirme yapılır.

AutoCAD eğitim programına katılanlar, temel bilgisayar kullanıcısı kabul edilir.

Eğitim önşartı olarak yabancı dil aranmamaktadır. Eğitim programında tüm komutların Türkçe karşılıkları belirtilmekte, dersler ve kaynaklar Türkçe sağlanmaktadır. Bununla birlikte, İngilizce bilmenin programla olan iletişimi ve öğrenim süresini hızlandırdığı bilinen bir gerçektir.

Bilgisayarla teknik çizim, bilgisayar destekli tasarım konularına ilgili veya branşı gereği bu gereksinimi duyan herkes katılabilir.

AutoCAD program kapsamı

Arabirim: Program arabirimi, dosya formatları, menu içerikleri, AutoCAD’e komut giriş metodları, programı kişiselleştirme yöntemleri kapsam dahilindedir.

2D çizim: Program içerisinde sunulan 2D çizim araçları örneklerle tanıtılarak, komut alt rutinleri anlatılır. Yine bu kapsamda, varolan çizgileri modifiye etmek, katmanları kullanmak, belli çizim komutları için önceden tanımlı şablonlar oluşturmak, önceden hazırlanmış çizimleri proje içinde kullanmak öğretilir.

İzometrik çizim: 2D izometrik çizim teknikleri.

UCS: Kullanıcı tanımlı koordinat sistemleri oluşturma ve bu sistemlerle çalışma.

3D modelleme: 3D modellemenin genel mantığının anlatılması ardından bu konu üç alt başlık içerisinde anlatılır.

Yüzey modelleme: 3D iskelet üzerine yüzeyler örerek çalışan bir modelleme tekniğidir.

Katı modelleme: Katı cisimler ve kümeler mantığı ile üretim yapan bir modelleme tekniğidir.

İleri düzey katı modelleme araçları: AutoCAD içerisinde sunulan, katı modeller üzerinde ileri düzey kontroller sunan araçlardır.

Görselleştirme: 3D modellere kaplama ve ışıklandırma yaparak çizim dosyalarından, görsel (sunuma yönelik) resim dosyaları oluşturmak, sahne üretmek ve görselleştirme ayarları anlatılır.

Bültenimize Kayıt olun

Yeni açılan kursları ve İndirim fırsatlarını kaçırma!

Diğer kurslarımızı da incelemeyi unutmayın

İç Mimarlık Kursu

İç Mimarlık Kursumuzda MEB ONAYLI İç Mimari Sertifikası verilmektedir. Branşlarında uzman eğitmenler tarafından dersler verilmektedir.

Grafik Tasarım Kursu

M.E.B onaylı Grafik Tasarım kursu sadece ve sadece Ankara Tasarım Bilgisayar kursundan alabilirsiniz. Deneyimli eğitmenlerimizle, i3 , i5 İşlemcili LCD Ekranlı Bilgisayarlar ve LED TV – Wideowall ekranlar kullanılarak eğitimler verilmektedir. Kurslarımızın süresi 12 hafta 72 saattir. Açılacak gruplar hakkında daha sağlıklı bilgi almak için kursumuzu arayabilirsiniz.